Strona internetowa zawierające różnego typu treści z branży nieruchomości.

Branża nieruchomości z Warszawy i nie tylko.

 

Wieloletnie doświadczenie i zdobyta wiedza w tej dziedzinie pozwalają nam na rzetelną i profesjonalną obsługę Klientów.
Naszą misją jest kompleksowa obsługa Klienta w zakresie wszelkich transakcji na rynku nieruchomości, zapewniająca bezproblemowość, bezpieczeństwo i sprawny przebieg transakcji.
Szeroka oferta zawarta w serwisie obejmuje różnego rodzaju nieruchomości: lokale użytkowe, domy, mieszkania, hale, inne obiekty jak również działki. Obsługujemy zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny.

 
grudzień
21 '17

Ekologia w budownictwie

Wiola Koczniak

Wiola Koczniak

W Polsce coraz częściej możemy spotkać się z pojęciem certyfikat LEED oraz certyfikat BREEAM. Te sposoby certyfikacji budynków nadawane są zazwyczaj już na etapie projektowania.

Zazwyczaj dotyczy to nowopowstających budynków takich jak centra handlowe czy biurowce. Powoli można też zauważyć pojawianie się certyfikatów dla budynków już istniejących. System certyfikacji breem wywodzi się ze Wielkiej Brytanii, gdzie stosowany jest już od około dwudziestu lat, natomiast system LEED wywodzi się z USA.

W procesie certyfikacyjnym bierze się pod uwagę dziewięć kryteriów. Najważniejsza jest  odpowiednia lokalizacja budynku. Powinna ona gwarantować możliwość wykorzystywania istniejącej już infrastruktury technicznej. Jako, że certyfikat LEED oraz certyfikat BREEAM, to pojęcia nierozerwalnie związane z ekologią , ważne jest również to, aby w jak najmniejszym stopniu zniszczyć faunę oraz florę miejsca budowy.

Kolejnym kryterium są zasoby wodne. Jako, że Polska jest krajem o stosunkowo małych zasobach wody, podczas projektowania budynku warto pomyśleć o nowoczesnych rozwiązaniach pro- ekologicznych takich jak wykorzystywanie wody z opadów do spłukiwania toalet.

Następnie brane pod uwagę jest również wykorzystanie materiałów oraz zasobów naturalnych. Preferowane jest używanie materiałów pochodzących z recyklingu lub odzyskanych. Dzięki temu zmniejsza się ilość odpadów oraz wydobycie surowców naturalnych.

Ważna jest również jakość środowiska wewnątrz projektowanego budynku. W tym kryterium ważna jest ilość powietrza wentylacyjnego w budynku, ograniczenie dopływu szkodliwych substancji z powietrza, możliwość kontrolowania temperatury w poszczególnych częściach budynku oraz sterowanie oświetleniem.

Kolejne kryterium, to wykorzystanie energii i ochrona atmosfery. Ważne jest zminimalizowanie produkcji oraz emisji niebezpiecznych substancji do powietrza, preferowane jest również stosowanie źródeł energii odnawialnej w celu dostarczania energii.

Ostatnie kryterium to innowacyjność. Tutaj brane są pod uwagę wszystkie nowoczesne rozwiązania, które będą miały wpływ na ochronę środowiska naturalnego.

Zarówno certyfikat LEED oraz certyfikat BREEAM, który zostanie przyznany budynkowi oznacza, iż budynek sprzyja środowisku naturalnemu, jest tańszy w eksploatacji, a przebywanie w nim jest zdrowsze dla ludzi niż przebywanie w budynkach, które nie posiadają takich certyfikatów. Dodatkowo coraz większa liczba inwestorów chce inwestować w takie właśnie budynki. Dowiedz się więcej o procesie certyfikacji na stronie https://budownictwo.dekra.pl

usługi
budowlane
budowa
nieruchomości
budownictwo
certyfikaty

frazy kluczowe: usługi, budowlane, budowa, nieruchomości, budownictwo, certyfikaty


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Nieruchomości, Działki, Mieszkania, Warszawa, Agencje nieruchomości, Budowa, Budowlane

Piszą na tym blogu

Wiola Koczniak , Stanisław Plęta

Archiwum

Czerwiec 2018, Marzec 2018, Styczeń 2018, Grudzień 2017